ООО
Агро-Био-Тех
Главная » Статьи » Технология выращивания нута

ПІСЛЯЗБИРАЛЬНА ОБРОБКА ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ НАСІННЯ

ПІСЛЯЗБИРАЛЬНА ОБРОБКА ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ НАСІННЯ

 

Насіння нуту, яке надходить від комбайна, необхідно відразу ж очистити від домішок і у випадку необхідності просушити до вологості 14%.  Наявність у воросі навіть невеликої кількості зелених решток бур'янів сприяє збільшенню вологості насіння, самонагріванню і суттєвому зниженню як посівних, так і товарних якостей, тому необхідно провести очистку як можна раніше. Її виконують на машинах ОПВ-20А, ЗАВ-40, ОСМ-3У, ОС-4,5А. Для підготовки малих партій насіння застосовують насіннєочищувальні агрегати "Петкус", добрі результати отриманні при використанні машин сепараторного типу (Алмаз).

У процесі висушування вологого насіння важливо слідкувати за температурою теплоносія і терміном обробки. За вологості насіння 16-19% температура теплоносія не повинна перевищувати 40оС, за вологості 25-30% – 30оС. За один пропуск не слід знижувати вологість насіння більш ніж як на 4%, оскільки це призводить до розтріскування насіннєвої шкірки.

Найбільш прийнятна просушка насіння на відкритому повітрі при сонячній погоді. Насіння розсипають тонким шаром і перелопачують. За кожне перелопачування втрачається від 0,5 до 1,5% вологи.

Очищене і висушене насіння нуту зберігають в мішках за висоти штабеля не більше 2,5 м або насипом до 1,5 м. Таке насіння не знижує схожості на протязі десяти років.

Категория: Технология выращивания нута | Добавил: Admin (18.09.2013)
Просмотров: 754 | Рейтинг: 0.0/0