ООО
Агро-Био-Тех
Главная » Статьи » Технология выращивания нута

ОБРОБІТОК ҐРУНТУ

ОБРОБІТОК ҐРУНТУ

 

Традиційний обробіток ґрунту під нут – звичайний для ранніх ярих культур: одне-два дискування  попередника, глибока оранка, вирівнювання зябу з осені й ранньовесняне закриття вологи.

Дуже важливо відразу ж по збиранню попередника задискувати стерню. Цей захід сприяє збереженню вологи, знищенню бур'янів і створює сприятливі провокаційні умови для проростання насіння бур'янів. При засміченні багаторічними кореневищними бур'янами поле два-три рази дискують по різних діагоналях з часовим розривом 10-15 діб. Через два-три тижні після останнього дискування поле орють на зяб. Експериментально доведено, що при збільшенні глибини оранки з 13,5 до 27 см урожай насіння нуту збільшується на 36,2%. Глибока оранка розпушує ґрунт, при цьому створюються добрі умови для накопичення вологи і аерації у ньому. А за таких умов добре розвиваються бульбочкові бактерії, які суттєво зумовлюють урожайність нуту і наступної культури.

Оскільки нут висівають рано навесні і часу для вирівнювання зябу мало, то цей захід слід виконати восени, що сприяє збереженню ґрунтової вологи. Тоді весною достатньо провести одне боронування і передпосівну культивацію.

Останнім часом багато сільськогосподарських виробників переходять до мінімального або нульового обробітку ґрунту. І на вирощуванні нуту вже склався позитивний досвід з таких способів обробітку. Головне тут заміна глибокої оранки ґрунту глибоким дискуванням або глибоким розпушуванням ґрунту.

 

Категория: Технология выращивания нута | Добавил: Admin (18.09.2013)
Просмотров: 746 | Рейтинг: 0.0/0