ООО
Агро-Био-Тех
Главная » Статьи » Технология выращивания нута

ДОБРИВА

ДОБРИВА

 

 

Основна частина білка в зернах і зеленій масі бобових культур формується за рахунок азоту повітря, яке фіксується за допомогою клубенькових бактерій, які розташовані на кореневій системі.

При низькій вологості або в сухому ґрунті бульби не формуються. Азот мінеральних добрив є інгібітором азотфіксації.

Навіть малі дози мінерального азоту негативно впливають на формування бульб, оскільки при цьому рослини переходять на його споживання і необхідність в бульбах відпадає. Дуже важливу роль в цьому процесі грають мікроелементи, які підвищують інтенсивність азотфіксації у декілька разів.

В зернових бобових культур відзначають наступні фази росту: проростання, схід, гілкування стебел, бутонізація, цвітіння, формування бобів, дозрівання, повне дозрівання. Основними є фази сходу, бутонізації, цвітіння і дозрівання. Фаза сходу характеризується появою перших справжніх листочків або сім'ядолів. Формування бутонів і квіточок свідчить про перехід до фази бутонізації і цвітіння. Встановлюється вона по перших нижніх квітках. Початок фази дозрівання визначається при побурінні 1-2 нижніх бобів, а повне дозрівання – коли побуріло не менше половини бобів. Зернові бобові культури дуже позитивно реагують на використання «Ріверма», який забезпечує формування бульб за будь-яких ґрунтово-кліматичних умов, а значить подальший ріст і розвиток. Після сходу в сої інтенсивно розвивається коренева система і дуже повільно надземна маса. Найбільше поживних речовин вона споживає під час цвітіння бобів.

Під час сходу і впродовж тижня після сходу паросток використовує поживні речовини з насіння. За два тижні після сходу азотофіксуючі бактерії починають засвоювати азот з повітря і можуть повністю забезпечити рослину цим елементом живлення. Найбільше азоту нут засвоює в період від бутонізації до цвітіння, коли інтенсивно зростає вегетативна маса.

Обробку насіння нуту необхідно проводити в день висіву 10,0% розчином «Ріверма». В цьому випадку, чим раніше висівається насіння після обробки, тим кращий результат. При обробці насіння відбувається обмін позитивними і негативними зарядами через плівку, що призводить до швидкого набрякання. Оброблене насіння зберігати не можна. Можливе поєднання «Ріверма» з протруйниками.

Для збільшення кількості і якості зерна необхідно провести позакореневе підживлення  не пізніше, ніж за тиждень до бутонізації  4,0% розчином «Ріверма».

Раціональне комплексне використання мікробіологічних препаратів при вирощуванні нуту забезпечує збільшення продуктивності рослин і родючості ґрунту за рахунок відновлюваних природних ресурсів, отриманню дешевої екологічно чистої високобілкової продукції.

Категория: Технология выращивания нута | Добавил: Admin (18.09.2013)
Просмотров: 745 | Рейтинг: 0.0/0