ООО
Агро-Био-Тех
Главная » Статьи » Технология выращивания нута

БОРОТЬБА З ШКІДНИКАМИ ТА ХВОРОБАМИ

БОРОТЬБА З ШКІДНИКАМИ ТА ХВОРОБАМИ

 

У нуту немає специфічних шкідників. Однак у деякі роки, особливо при посіві після овочевих культур або на полях поряд з ними, спостерігаються сильні пошкодження різними видами совок. Під час льоту та відкладання яєць, що співпадає з фазами розвитку "цвітіння – початок бобоутворення", ефективні одно- або дворазові обробки посівів інсектицидами. Добре себе зарекомендували препарати Коннект 112,5 SC, к.с. (0,4-0,5 л/га), Актелік 500 ЕС, к.е. (1,0 л/га), Арріво, 25% к.е. (0,3-0,4 л/га), Волатон 500, 50% к.е. (0,8-1,0 л/га), Децис, 25% к.е. (0,3 л/га), Сумітіон, 50% к.е. (0,6-1,2 л/га), Ф’юрі, 10% в.е. (0,07-0,10 л/га), Шерпа, 25% к.е. (0,2-0,3 л/га) та інші.

На нуті зустрічаються більше сорока хвороб. Однак в умовах півдня України розповсюджені лише дві хвороби: аскохітоз і, особливо, фузаріоз. Останній викликає в’янення сходів, дорослих рослин і загнивання насіння. Найбільше розповсюдження фузаріозне в’янення отримує за вологої і прохолодної весни. Хвороба носить, як правило, вогневидний характер. При ураженні рослин спостерігається пожовтіння листя і в’янення. У них при надломі коріння видні чорні крапки або смуги закупорених міцелієм гриба судин. Інфекція зберігається у ґрунті на рослинних залишках і передається через насіння. Сорти, які ми рекомендуємо для вирощування, виділяються достатньою польовою стійкістю до цього захворювання. Однак при надмірній вологості та значних виробничих посівах (100 і більше гектарів) хвороба може призвести до великих втрат урожаю, а в деяких випадках до повного знищення посівів. Тому при настанні сприятливих для розвитку хвороби умов і перших симптомах рекомендується проведення обробки посівів препаратом виробництва фірми Байєр Коронет (0,5-0,6 л/га з додаванням прилипала Меро (0,4 л/га) або, у випадку відсутності цього препарату, іншими з діючою речовиною тебуконазол.

Серед заходів боротьби з шкідниками і хворобами нуту важливу роль має додержання сівозміни. Не слід розміщати посіви на одному і тому ж місці раніше, ніж через чотири роки, а також після інших бобових культур, в тому числі і багаторічних, і після овочевих культур. Зяблева оранка, оптимальні строки сівби, використання здорового насіння і стійких сортів сприяє зниженню інфекції. Своєчасне знищення бур'янів на полях і на узбіччях доріг є складовою частиною системи боротьби з хворобами і шкідниками.

При роботі з пестицидами слід дотримувати усіх заходів техніки безпеки. Змішуючі пристосування обприскувачів повинні працювати при заправці постійно. Приступати до приготування кожної нової порції розчину можна тільки після повного використання попередньої.

~

УВАГА

Категория: Технология выращивания нута | Добавил: Admin (18.09.2013)
Просмотров: 1055 | Рейтинг: 0.0/0